Espadryle męskie – najlepsze buty na lato dla mężczyzny ?

Buty z trawy

Zacznijmy od początku, czym tak naprawdę są espadryle. Są to plecione buty zazwyczaj wykonane z tkaniny juty lub innych naturalnych roślin. Kiedyś w tych modnych butach chodzili biedni, hiszpańscy chłopi, którzy nie mogli sobie pozwolić na inny rodzaj obuwia. Idealnie nadawały się na wysokie temperatury półwyspu Iberyjskiego, były przy tym niezwykle lekkie, bardzo wygodne i trwałe przy zastosowaniu tradycyjnych metod rzemieślniczych.

Espadryle dziś

Obecnie buty ze sznurka w okresie letnim, powoli zdobywają coraz większe zainteresowanie w Polsce. W krajach południowych (Hiszpania, Portugalia, Włochy, Grecja, południe Francji) są jednym z najgorętszych hitów modowych ostatnich sezonów na równi tenisówkami, trampkami, czy mokasynami. Te lekkie i przewiewne buty na lato, mogą z powodzeniem zastąpić sandały w najgorętsze dni. Buty te bardzo łatwo skomponować z innymi elementami garderoby.

Mężczyźni ceniący casualowe stylizacje, docenią ich walory i możliwości łączenia materiałów. Doskonale będą współgrać z bawełnianymi lub lnianymi spodniami, czy koszulami. Jeśli temperatura będzie jeszcze wyższa, krótkie spodnie tylko podkreślą niecodzienne obuwie modnego mężczyzny. W butach tych będzie można się wybrać zarówno na biznesowy lunch, jak i na spotkanie ze znajomymi. Uniwersalność espadryli docenią wszyscy, którzy mają problem z łączeniem stylizacji, te buty nadają się praktycznie do wszystkiego. Wystarczy przy doborze kompozycji używać naturalnych materiałów, które będą współgrać z plecionymi butami. Ilość wariantów kolorystycznych i wzorów espadryli jest ogromna. Mogą to być zarówno buty sznurowane, jak i klasyczne wsuwane.

Zmieniająca się moda

Modę na espadryle wylansował znany francuski projekt mody Yves Saint Laurent. Nawiązał on współpracę z hiszpańską Castañer, która przez znawców uznawana jest za najlepszego producenta espadryli na świecie. Kiedyś te buty używali biedni, hiszpańscy chłopi. Dziś w swojej ofercie dla mężczyzn i kobiet mają je największe światowe marki modowe. Espadryle można kupić praktycznie wszędzie, choćby w hipermarkecie, a u najbardziej ekskluzywnych producentów osiągają one ceny nawet kilkaset euro za parę.

espadryle-meskie

Być może nie warto wydawać, aż takich pieniędzy. Espadryle można nabyć w cenie już od kilkudziesięciu złotych. Jak za lekkie i komfortowe buty, a przy tym bardzo przewiewne, to może być idealny zakup na lato dla modnego i eleganckiego mężczyzny.

Polecamy: