Skarpety bambusowe czy bawełniane?

Skarpety męskie są dość ważne dla każdego mężczyzny z uwagi na higienę, pracę czy też uprawiany sport w zależności od typu dyscypliny i pory roku. Skład skarpet to praktycznie najważniejsza cecha przy wyborze danego produktu. Nie od dziś wiadomo, że skarpety bawełniane są bardzo dobre, z uwagi na cechę przepuszczania powietrza, co pozwala skórze oddychać. Zatrzymanie powietrza w skarpecie przeważnie powoduje nadmierne pocenie się, jest to przyczyna pierwszych problemów z niemiłym zapachem stóp, ale też i butów.

W zależności od tego, jak skarpeta jest zrobiona i z ilu włókien się składa, zależy komfort noszenia takich skarpet. Nie raz się zdarzyło, że zaufałem niskiej cenie parze skarpet z niby dobrego sztucznego materiału, po czym miałem problemy ze stopami przez parę tygodni przez grubsze buty i dość ciepłe dni.

Skarpetki bambusowe co to?

Skarpetki bambusowe są zrobione z materiału w pełni ekologicznego dla środowiska, w połączeniu z dość dobrą wytrzymałością obecnie są nowym hitem sprzedażowym. Właśnie z uwagi na ekologię są one promowane w sprzedaży, posiadają też właściwości antybakteryjne nie jakieś ogromne po przerobieniu, ale to zawsze coś lepszego dla naszej skóry. Oprócz tych właściwości są miłe w dotyku, co dla stóp jest ważne oraz nie tracą szybko ciepła. Prosta i szybka uprawa bambusa przekłada się na prostą dostępność tego towaru i ma bezpośredni wpływ na ceny takich skarpet. Dodatkową zaletą takiej pary skarpet z bambusa to to, że nie uciskają stopy.

Skarpety bambusowe czy warto?

Oczywiście warto ich wypróbować i się faktycznie przekonać na własnych stopach o wyżej wymienionych zaletach. Zapewniamy, że raz skorzystacie z takiej pary skarpet bambusowych i znajdą one zastosowanie koło wysoko gatunkowych skarpet bawełnianych. Polecamy kupować skarpety bawełniane od polecanych producentów, aby mieć pewność o dobrym gatunku materiału, po co wymieniać co chwile część garderoby męskiej.

Pomocne artykuły: