Jak golić miejsca intymne u mężczyzn?

Na usuwanie owłosienia na ciele decyduje się coraz więcej mężczyzn. Wśród panów na popularności zyskuje zwłaszcza golenie miejsc intymnych. Może to jednak skutkować podrażnieniami i swędzeniem skóry, dlatego też bardzo ważne są prawidłowe wykonywanie tej czynności oraz odpowiednia pielęgnacja. O czym należy pamiętać, żeby czuć się w pełni komfortowo?

Golenie miejsc intymnych na zero męskie

Pojęcie męskości jest obecnie definiowane zupełnie inaczej, niż parę dekad temu. Współczesny mężczyzna to mężczyzna zadbany i przykładający dużą wagę do swojego wyglądu. Odnosi się to również do miejsc intymnych, których golenie zyskuje dzisiaj coraz więcej zwolenników. Brak owłosienia w miejscach intymnych ma sporo zalet. Przede wszystkim zapewnia to znacznie lepszy przepływ powietrza, co można docenić w szczególności podczas wysiłku fizycznego. Poza tym gładką skórę jest o wiele łatwiej utrzymać w czystości, co minimalizuje m.in. ryzyko infekcji. Metod depilacji miejsc intymnych jest kilka, przy czym trzeba pamiętać o paru istotnych kwestiach. W żadnym razie nie wolno się śpieszyć.

Golenie powinno odbywać się przy dobrym świetle. Przed przystąpieniem do tej czynności trzeba oczyścić i zmiękczyć skórę. Narzędzia używane do golenia powinny być czyste i mieć ostre ostrza. Dłuższe włosy najlepiej przycinać nożyczkami lub elektrycznym trymerem. Podczas golenia maszynką zalecane jest używane kremu do golenia. Skórę najlepiej delikatnie naciągać, co skutkuje dokładniejszym goleniem. Na koniec należy dokładnie spłukać skórę, osuszyć ją i zastosować krem po goleniu miejsc intymnych.

Jak złagodzić podrażnienia po goleniu miejsc intymnych?

Podrażnienia po goleniu miejsc intymnych objawiają się drobną wysypką i zaczerwienieniem skóry. W celu ich złagodzenia niezbędne jest w pierwszej kolejności przestrzeganie zasad prawidłowego golenia. W rachubę nie wchodzą tępe ostrza. Narzędzia do golenia wielokrotnego użytku powinny być przechowywane w miejscu suchym, z daleka od wilgoci. Nie wolno również usuwać włosów na sucho.

Po goleniu skóra wymaga nawilżenia – to niezwykle ważny krok. W gojeniu podrażnień bardzo pomocne są np. kosmetyki z aloesem mającym właściwości łagodzące. Świetnie sprawdza się też masło shea. Po goleniu wskazane jest unikanie obcisłej bielizny – najlepiej zakładać miękką, bawełnianą bieliznę.

Jak złagodzić swędzenie po goleniu miejsc intymnych?

Swędzenie po goleniu miejsc intymnych powoduje ogromny dyskomfort, niemniej można tego uniknąć. W omawianym kontekście kluczową rolę odgrywa stosowanie specjalnych preparatów pielęgnacyjnych zarówno w trakcie golenia, jak i po. Pielęgnacja skóry nie zajmuje w tym przypadku dużo czasu, więc tym bardziej warto się do niej należycie przyłożyć.

Skóra powinna być nie tylko czysta, ale i miękka, dobrze odżywiona. Niemałe znaczenie ma również narzędzie używane do golenia miejsc intymnych. Do wyboru są maszynka, trymer lub golarka. Każde z nich ma plusy i minusy – wszystko jest tu kwestią indywidualnych preferencji, każdy mężczyzna ma w tym zakresie własne upodobania.

Polecamy: