Spinki do mankietów jak zapinać?

Skoro tutaj jesteś, to pewnie zależy Ci na znalezieniu najbardziej praktycznych informacji w aspekcie spinek do mankietów. Świetnie się składa, ponieważ idealnie trafiliście.

Aby nosić spinki do mankietów, warunek jest jeden. Odpowiednia koszula.

Rozszerzmy dalej to pojęcie ,,odpowiednia koszula”. Z pewnością możemy podać najtrafniejszą definicję odpowiedniej koszuli – To taka, która stylem nie odbiega od okoliczności, a kolorem jest spójna z całą kreacją.

Rodzaje mankietów – Co musisz wiedzieć?

Wyróżnić możemy dwa podstawowe rodzaje mankietów w koszulach męskich:

  1. Mankiet na guziki (pojedynczy, podwójny poziomy oraz pionowy)
  2. Mankiet na spinki (Pojedynczy oraz podwójny)

Na dłużej Kochani zatrzymamy się przy tych, które są tematem dzisiejszego wpisu.

  1. Mankiet na spinki pojedynczy. To najprostsze i najlepsze rozwiązanie dla faceta. W zasadzie wystarczy odpowiednio założyć koszulę (Nasze odpowiednio dotyczy dopasowania koszuli) i wybrać dla niej najlepsze spinki, które będą spójne z całym ubiorem (począwszy od butów paska, muchy i całego garnituru bądź smokingu, czy po prostu eleganckich spodni).
  2. W przypadku mankietu na spinki podwójne inaczej mankiet francuski. Pomimo faktu, iż nie jest tak prosty, jak pojedynczy to jednak najbardziej popularna forma stosowana w eleganckich kreacjach mężczyzn. Stosowany w koszulach wizytowych czy smokingowych oraz w dowolnych eleganckich kreacjach. Warto tutaj podkreślić, że bardziej zagłębiając się w wygląd mankietu (w każdej powyższej propozycji), możemy mieć zakończenia takie jak pół okrągłe, proste bądź ścięte. Ma to ogromne znaczenie podczas doboru spinek. Koniecznie pamiętajcie, aby do zakończenia mankietu pół okrągłego stosować okrągłe spinki. W pozostałych przypadkach nie ma narzuconych sztywnych reguł, tym bardziej że jesteśmy zwolennikami dowolności doboru kreacji. Oczywiście są pewne sztywne normy, o które należy dbać i ich przestrzegać, ale często pojawia się możliwość eksperymentu, i właśnie dlatego pojawiają się coraz to nowsze trendy.

Pytanie, w jaki sposób zapiąć spinki do mankietów?

Okazuje się, że nie jest to, aż tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Mankiet pojedynczy to tak jak wspomnieliśmy najprostsza forma mankietu, która polega na zapięciu go spinkami (oczywiście tymi odpowiednimi i dobrze dobranymi – o tym dalej …) .

Może Cię zainteresować: Jak podwinąć rękawy w koszuli?

Mankiet podwójny (francuski) – aby poprawnie założyć spinki do tego rodzaju mankietu, należy wywinąć mankiet w taki sposób, aby pokryły się dziurki, przez które będą przechodzić spinki mocujące cały mankiet poprawnie

Polecamy: