Koszula na spinki czy guziki, którą wybrać?

Zapewne, jeśli tutaj jesteś, to głowisz się jaką koszulę wybrać, na spinki czy guziki?

Sprawa wygląda następująco. Wszystko jest zależne od Ciebie. To Ty decydujesz czy wybierasz właśnie koszulę na spinki bądź guziki.

Aby jednak podpowiedzieć, zacznijmy może od symboliki i znaczenia słowa ,,guzik”.

Guzik symbolizuje zamykanie czegoś. Można zatem to porównać do zamykania się na coś. Ukryty sens tej przenośni to brak chęci zmian i przywiązanie do standardu, jaki jest koszula z guzikami przy mankietach.

Spince z kolei brak określonego symbolu, do którego mogli, byśmy przyrównać cechy człowieka. Jest jednak coś, co tak naprawdę warto wiedzieć o spinkach (z pewnością jest ich wiele, o różnych kształtach, jak również materiałach, o czym przeczytasz w następnym naszym artykule).

Spinki cechuje przede wszystkim pewna odwaga osoby, która decyduje się na wybranie właśnie spinek jako dodatek (oczywiście może się przytrafić, że o tym, czy wybierzemy spinki bądź guziki, będzie narzucone przez specyfikę koszuli, lecz jeśli czytasz ten artykuł, to jednak chciałbyś wiedzieć więcej o tym, jaką koszulę wybrać czy na spinki, czy guziki).

Wybierając spinki, nie tylko pokazujesz swoją odwagę, oraz chęć wyeksponowania swojego stroju. Dobrze dobrane spinki oraz sposób, w jaki je należy zapinać, to coś, co również powinieneś wiedzieć przed wybraniem kształtu czy materiału odpowiednich spinek. Spinki do mankietów jak zapinać.

Nic lepiej nie podkreśli Twojej stylizacji jak świetnie dobrane dodatki (w tym spinki) – należy o tym pamiętać i nie łamać pewnych standardów, które są odgórnie przyjęte (np. brązowe buty/pasek/mucha do czarnego garnituru).

Co najpierw wybrać? Koszulę czy spinki?

Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Dobór dodatków odbywa się wtedy, gdy mamy dobrane główne elementy ubioru.

Często popełnianym jednak błędem przez mężczyzn jest fakt, iż zaczynają swoje zakupy od ostatniego z punktów, czyli faceci często zaczynają od dodatków, a tak naprawdę powinno się zacząć od bazowych części kreacji

  1. Garnitur (marynarka + spodnie)
  2. Koszula + buty
  3. Pozostałe (mucha/krawat, pasek, poszetka, spinki, broszka, skarpety, zegarek)

Może Cię zainteresować: Jak podwinąć rękawy w koszuli?

Spinki czy guziki? Co zatem?

Decyzja zawsze należy do żony lub partnerki 😊.

Tak naprawdę należy wybrać to, w czym czujemy się najlepiej. Jeżeli chcemy wyglądać elegancko na spotkaniu biznesowym lub uroczystości rodzinnej, możemy zrezygnować ze spinek i wybrać koszulę na guziki. Z drugiej zaś strony, jeżeli chcemy podkreślić ważność uroczystości lub danego wydarzenia z życia, to zaleca się jednak wybrać spinki do mankietu koszuli

Tutaj warto powiedzieć, że nie ma sztywnej normy na stosowanie spinek bądź po prostu koszul zapinanej na guziki – to po prostu kwestia wyboru Partnera, lub jego Partnerki 😊.

Polecamy: