Zegarki standardem na spotkaniu biznesowym ?

Kiedy to bliżej przyglądam się biznesowej społeczności, coraz częściej spotykanym elementem garderoby (bo takim elementem już się stał) są właśnie zegarki. Nie spotkaliśmy się z dokładnym podziałem na dwie grupy osób, które je noszą bądź nie… Dlatego też takiej informacji nie podam.

Jesteśmy świadkami rosnącego trendu na noszenie zegarków, a dla niektórych jest to element garderoby, bez którego nie wyobrażamy sobie istnienia. Z doświadczenia wiem, że tak jest, bo znaczna większość moich znajomych właśnie je nosi. Podobnie jest też ze mną, nie umiem sobie wyobrazić dnia bez zegarka.

Smartwatche czyli inteligentne zegarki

Wyróżniamy wiele różnych rodzajów i modeli zegarków. Jednym z nich jest smartwatch, który niegdyś swoje zastosowanie miał w sporcie. Służyły one jako narzędzie do utrzymania stałego pulsu i tętna podczas biegu.

Dlaczego właśnie od tego rodzaju zegarka zaczęliśmy?

Jesteśmy świadkami, kiedy to w aktualnych trendach modowych łączony jest styl elegancki ze sportowym. Tak właśnie plasują się aktualne trendy mody męskiej 2019.

Coraz to większa liczba przedsiębiorców, dyrektorów i prezesów korporacji, używa smartwatch do urozmaicenia swojego eleganckiego stylu, ale to nie jest jedyna funkcja.

Taki zegarek to świetna alternatywa dla zapracowanych. W końcu, kiedy to doskwiera brak czasu na odebranie telefonu w biurze, to przecież zegarek z zaawansowanymi funkcjami i rozwiniętą elektroniką da nam znać o połączeniu, a nawet przez niego porozmawiamy! (pod warunkiem połączenia zegarka z naszym samrtfonem).

Zegarki sportowe

Na temat zegarków sportowych, również zdania są podzielone. Jedni używają, bo już się przywiązali i ich stać na to. A z kolei inni po prostu nie czują takiej potrzeby, by dodatkowo coś obciążało ich ciało podczas ćwiczeń (życie trzeba sobie ułatwiać).

Mam znajomego, który nie wyobraża sobie popołudniowego truchtu bez takiego dodatku, a inny wychodzi z założenia, że wszystko to, co powiększa jego wagę, ogranicza przy tym przebiegnięty dystans, i lepiej po prostu nie kombinować.

Jedni korzystają ze specjalnych zegarków sportowych marek Garmin, Xiaomi czy Pulsar, których koszt sięga od 100 PLN do nawet 197 000 $ (sto dziewięćdziesiąt siedem tysięcy dolarów!) firmy TAG Heuer Connected Modular 45 Full Diamond.

Znów wróciliśmy do naszych kochanych smartwatchy, bo przecież, jak by na to nie patrzeć to zegarki sportowe.
Dla zwolenników prostoty polecić mogę zwykły zegarek firmy Casio model/seria G-shock.

To zegarek, który zyskał na popularności od 1983 roku (wtedy został wyprodukowany pierwszy z modeli DW-5000C).
Swojego czasu firma Casio przyjęła ideę, że ich zegarek musi przetrwać upadek z 10 metrów, i tak też się stało.

Polecamy ten solidny zegar, jeśli stronisz od smartwatcha aktualnie możesz go mieć raptem za 200-400 złotych.
Reasumując, zegarki sportowe spotykane są coraz częściej, w różnych odsłonach u przedstawicieli sfery biznesowej i gwiazd dużych ekranów.

Polecamy: