Spodnie na lato dla mężczyzny – wygodne i przewiewne

Najważniejszy jest materiał wybierając spodnie na lato

Każdemu z nas mogło przytrafić się nieprzyjemne uczucie „mokrych pleców” lub innych części ciała. Nie ma nic gorszego od klejącej się, lepiej koszuli. Nie zawsze musi być wtedy upalnie i parno, by spotkał nas ten przykry incydent. Czasem wystarczy założenie ubrań, które z wyglądu mogą przypominać na lekkie i zwiewne, ale niestety nie przepuszczają powietrza i działają na zasadzie owinięcia folią, która zatrzymuje wilgoć w środku. Dodajmy do tego wyższą temperaturę, czy wilgotność powietrza i jesteśmy ugotowani. Najważniejszym kryterium przy doborze ubrań na lato, w tym spodni, jest wybór odpowiedniego materiału, które powinno przepuszczać powietrze, oddychać. Koniecznie powinniśmy poszukać produktów, które mają w sobie len lub len z domieszką bawełny. Można też wybrać samą bawełnę, ale wtedy najlepiej o cienkim włóknie. Len jest świetną tkaniną, która pozwoli nam skomponować bardzo eleganckie oraz casualowe stylizacje męskie. Możemy połączyć lniane espadryle męskie, z długimi spodniami z tego samego materiału, koszulkę z cienkiej bawełny. Do takiego zestawu świetnym uzupełnieniem może być lniana marynarka na wieczór, czy letni kapelusz.

Kolor też się liczy

Pamiętajmy, że przy silnym nasłonecznieniu odpowiedni kolor ubrań może nam zapewnić większy komfort termiczny. Na lato zalecane są jasne kolory, które odbijają promienie słoneczne. Ciemny kolor wprost przeciwnie, absorbuje je i skupia powodując, że w takich ubraniach odczuwalna temperatura będzie o wiele wyższa. Jeśli zdecydujemy się na białe spodnie, to dobrze byłoby zrównoważyć górę np. innym kolorem, np. niebieskim. Gdybyśmy bardzo chcieli się jasno ubrać, to lepiej użyć odcieni beżu, wtedy unikniemy „efektu młynarza”.

jasne ubranie

Odrobina luzu

Niektórzy na lato wybierają spodnie chinosy. Jeśli się na nie zdecydujemy, to sprawdźmy, czy są one wykonane z cienkiej bawełny oraz czy zawierają domieszkę elastanu. Wtedy spodnie będą bardziej miękkie i rozciągliwe. Są to spodnie mocno dopasowane do ciała, dlatego lepiej decydować się na nie w ostateczności w nieco chłodniejsze dni, mogą potęgować uczucie gorąca. Najlepsze spodnie na lato to te, które nie krępują ruchów. Dopasowane spodnie na pewno są modne, ale w gorące dni warto wybrać spodnie o luźniejszym kroju, które też będą świetnie na nas wyglądać. Możemy też zgodnie z modą, podwinąć nogawki, wyeksponujemy w ten sposób nasze letnie obuwie i nadamy lekkości naszej stylizacji.

Polecamy: