Na której ręce nosi się zegarek?

Odpowiedź nie jest dość oczywista, a samo pytanie nurtuje nas w życiu kilka razy. Skoro zegarek sam w sobie dobrze wygląda na lewej, jak i prawej ręce to, na której się go nosi? Osobiście sądzę, że część osób nawet o tym nie myśli, ale za to druga część walczy ze swoją logiką. Ona podpowiada każdemu z nas, że na pewno jest jakaś złota zasada ze świata mody, a przecież nikt z nas w towarzystwie przyjaciół lub rodziny nie chce wypaść źle :).

Na której ręce, lewej czy prawej nosi się zatem zegarek?

Głównie ze względu na wygodę i praktyczne zastosowanie zasada jasno mówi, że powinien być założony na ręce tej, z której mniej korzystamy. Zatem osoby leworęczne noszą na prawej a praworęczne na lewej ręce. Obecnie każdy, kto zaopatrzył się w zegarek, za nie małą kwotę, będzie się starać zrobić wszystko, aby o niego dbać. Część z nas pewnie ma zegarki przekazywane z pokolenia na pokolenie i części mechaniczne do nich są drogie lub prawie niedostępne. Zegarek noszony na ręce głównej jest narażony na kontakt ze wszystkim, co trzymamy, nosimy, przenosimy. Jeśli założysz zegarek na rękę dominująca to w pracy lub innych zajęciach szybko poczujesz dość mocny dyskomfort, krępujące ruchy. To, na której ręce nosisz, zwiększa szansę na zarysowanie szklanej tarczy lub uszkodzenie bransolety zegarka. Wszystkie elementy szybciej się zestarzeją i będą wymagać szybkiej wizyty u zegarmistrza. Uwierz mi, że nikt nie chce wydawać pieniędzy na części do zegarków starszej daty.

Zegarek na ręce razem z biżuterią?

Zegarek na ręce razem z biżuterią?

Dlaczego zegarek nosi się na lewej ręce? Dziś w ogólnym świecie jest moda na minimalizm lub przepych, część osób raczej lubi się chwalić wszystkimi swoimi dodatkami. Druga zaś uwielbia minimalizm, a dodatki mają być marginalne, dobrze dopasowane do kreacji lub stylu danej persony. To właśnie tego rodzaju postawa zdefiniuje, czy ktoś weźmie Cię za chwalipiętę, czy nie. Drogie zegarki raczej noście na ręce mniej używanej, powitanie z dość bogatą ręką zdobień u części osób kojarzy się z dobrym wychowaniem. Natomiast, jeśli wasze towarzystwo raczej nie ma takich cech lub też poglądów, nie wahajcie się mieszać biżuterii z dodatkami.

Zegarek na ręce przy spotkaniach biznesowych

Zegarek na ręce przy spotkaniach biznesowych

Od dawna ciężko sobie wyobrazić mężczyznę bez zegarka na spotkaniu biznesowym. Osoby często wybierają ten dodatek jako idealnie pasujący do wszelkiego rodzaju marynarek. Na której ręce zegarek do garnituru? Tutaj jasno stwierdzam, iż zasada z wyżej idealnie pasuje. Nie kojarzę nikogo z wesela lub też wyjazdu służbowego z zegarkiem na dominującej ręce. Zawsze było widać podział przy powitaniach lub podnoszeniu filiżanki z kawą, nie wspominam o trunkach :).

Pamiętaj, na której ręce założysz czasomierz, jest tylko i wyłącznie twoją kwestią, ciężko zrezygnować z przyzwyczajeń. Wyjaśniliśmy wyraźnie, że żadna zasada nie obowiązuje poza praktycznymi względami. Zegarki lubiane i używane na co dzień zakładaj, do czego chcesz. Droższe stosuj do zasady z góry dla własnej oszczędności.

Polecamy: