Mucha czy krawat co wybrać?

Drodzy czytelnicy, zanim przejdziemy do sedna sprawy, należy zastanowić się nad jedną kluczową kwestią ! Co JA bardziej preferuje, w czym JA lepiej się czuje i co JA uważam za stosowne. Jest to bardzo ważna sprawa, gdyż tak naprawdę nikt nie powinien oglądać się na to, w czym pokazują się celebryci na ekranach oraz co góruje na sklepowych półkach, ponieważ NASZE samopoczucie jest najważniejsze. Jeśli uważasz, że nie mamy racji, bądź masz co do tego jakieś wątpliwości, to zapraszamy do lektury.

Przedstawimy Ci za chwilkę sytuację, kiedy kupujesz bardzo modny, drogi ciuch. Cieszysz się, bo masz to, czego zazdroszczą Ci inni, ale nie jesteś wewnętrznie przekonany do tego, czy aby na pewno wyglądasz w tym korzystnie, czy jest to ciuch, który będziesz nosił z uśmiechem na twarzy, oraz czy po prostu dobrze się w nim czujesz.

W tym momencie powinieneś odłożyć daną rzecz na półkę sklepową i poszukać czegoś, co nie będzie dawało Ci powodów do zastanowienia się, chociażby przez chwilę. To musi być coś, co od razu spełnia Twoje oczekiwania.

Tak samo jest w przypadku muchy, bądź krawata. Jeżeli zastanawiasz się co powinieneś wybrać, wybierz to co bardziej do Ciebie przemawia.

Pierwotnie krawat i muszka

Historia krawata, swoimi początkami sięga pierwszych lat naszej ery, a jego korzenie odnaleźć można w historycznych dokumentach takich Państw jak Chiny, Chorwacja czy Cesarstwo Rzymskie. Więcej w tej sprawie spokojnie można sobie wyszukać w sieci 😉, ponieważ to nie do końca nasz temat przewodni. Przejdźmy zatem do sedna.

Oczywiście żyjemy w czasach, gdzie czasem nie mamy 100% wpływu na sam nasz wizerunek. Mowa w tym przypadku o niestandardowych sytuacjach bądź wykonywanych zawodach. Od dawien dawna utarł się stereotyp, że radca prawny powinien swoją garderobę opierać o dodatek, jakim jest krawat. Nic w tym dziwnego, ponieważ w pewnym tego słowa znaczeniu krawat to symbol wiarygodności.

Całe szczęście, pomimo motywu historii jak też ważności tego dodatku, to odchodzimy od formalnych kreacji i w szafie prawnika znajdą się również muszki (choć to jednak nadal rzadkość). Jak już jesteśmy przy muszkach, to każdy z nas musi wiedzieć, że mucha męska to nieodzowna część smokingu czy fraka.

Pomiędzy tymi dwoma wizjami usilnie swoje grono zwolenników umacnia grupa przysłowiowych ,,muszkowców”.

Wybierając muchę, których rodzajów i kształtów nie sposób zliczyć (zaczynając od materiałowych, kończąc na drewnianych, a nawet tych z ptasich piór), mężczyźni zdecydowanie czują się swobodniej w muszce aniżeli w krawacie. Argumenty przemawiające za wyborem muchy przez mężczyzn to między innymi fakt, że nie ma konieczności wiązania muchy, co z kolei przy zastosowaniu krawatów jest koniecznością.

Krawat czy mucha na ślub? Czyli który z tych elementów jest częściej wybierany przez mężczyzn

Zacznijmy może od krótkiej sentencji. Ile osób tyle zdań…
Tak naprawdę nie chcielibyśmy stawiać ani krawatów, ani much na piedestale wśród złotego wyboru.

Jest to indywidualna decyzja oraz własna wizja naszej ślubnej kreacji. Z pewnością trzeba tutaj podkreślić wyjątkowość tego wydarzenia. Ma to wiele wspólnego, jeśli chodzi o właściwy wybór.

Ważną kwestią jest tutaj fakt, że Panowie preferują jednak wybrać muszkę aniżeli krawat, bo po prostu nie trzeba jej wiązać 😊 a też prościej ją dopasować do wybranego już ubioru, choćby ze względu na liczne wzory i kolory much, oraz sam materiał wykonania.

Muszka męska aktualnie przeżywa drugą młodość, przez co jest częściej wybierana przez Panów Młodych, krawat natomiast równie często trafia się podczas ślubów i wesel, lecz ten element garderoby przeważa w gronie nieco starszych Facetów.

Innym faktem jest nasza przynależność do grupy zwolenników krawata czy też muszki.

Podsumowując szybciutko kwestię wyboru pomiędzy krawatem a muszką w gronie Panów Młodych, wiele zależy od wieku przyszłego męża Pani Młodej.

Jak jest dziś?

Jak już wyżej wspomnieliśmy, prosto dostrzec tę drugą młodość much męskich. Krawat to po prostu dodatek, który jest bardzo formalny i wywiera na nas pewnego rodzaju powagę, muszka z kolei to mniej formalny element uzupełniający, który jest równie elegancki niczym krawat, dodatkowo zakładając muchę, czujemy się w niej nieco bardziej swobodnie, inaczej może mieć miejsce w przypadku krawata.

A w końcu nie na darmo ktoś wymyślił powiedzenie „jak cię widzą tak cię piszą”.

Wielu zwolenników krawatów od ostatnich czasów decydują się jednak na muszkę z kilku względów, między innymi mniejszą formalność, ale też chęć przynależności do młodszej grupy społecznej aż po wielkość wyboru.

Kiedy kwestia wyboru pomiędzy muszką a krawatem jest już za nami…

Dziś, wybór koloru, wzoru lub modelu nie stanowi najmniejszego problemu, ponieważ jest tego od groma. Dawniej przeważały tradycyjne proste kształty, o jednolitych kolorach. Najczęściej były to odcienie, które pasowały do większości stylizacji. Ludzie podążali tą drogą, ponieważ tak im było po prostu wygodnie.

Dziś większość ludzi stawia na coś oryginalnego, na coś, co przykuje uwagę niejednej osoby i sprawi, że staniemy się zauważeni. Dlatego też bardzo modne stały się różnorodne wzory typu na przykład krata oraz odważne i niestandardowe kolory. Jest to zauważalne najczęściej na takich elementach garderoby jak skarpetki. Mężczyźni coraz częściej zaczynają zakładać kolorowe skarpety w ciekawe wzorki do garnituru, stroju sportowego lub codziennego. Również młodzież, kobiety oraz dzieci nie szczędzą sobie ciekawych wstawek podczas tworzenia swoich stylizacji, a co jest w tym najśmieszniejsze? Że tak naprawdę nikt już w tej chwili się nie dziwi, gdy właśnie widzi takiego dziwoląga – bo to jest już tzw. aktualny trend modowy.

Patrząc wstecz na minione lata, byłoby to niedopuszczalne, aby mężczyzna włożył garnitur na ważną okoliczność lub spotkanie biznesowe i do tego zielone skarpetki i krawat, bądź muszkę we wzorek.

Dzisiaj ? Nie ma to znaczenia.

Pytanie tylko dlaczego tak się stało ?

Otóż ludzie zaczęli przykuwać uwagę do tego, by czuć się wygodnie, a zarazem modnie i z klasą, a nie do tego, aby katować się czymś eleganckim, ale niewygodnym. Dodatkowo w dzisiejszych czasach ludzie, wybierając właściwą stylizację, chcą pokazać swoje prawdziwe ” JA „, ponieważ każdy z nas ma swój własny styl.

A więc, jeżeli znajdujesz się w sytuacji, kiedy kompletnie nie wiesz jak skomponować swoją stylówkę, by nie wyśmiali się inni, OLEJ TO !

Pamiętaj, że ile ludzi tyle opinii, nieważne jak bardzo się starasz i tak znajdzie się osoba, której coś się nie będzie podobać i będzie uważasz, że wyglądasz brzydko lub śmiesznie.

Zatem drodzy Panowie, odpowiadając na pytanie zadane na temat, co jest bardziej pożądane ? Mucha, a może krawat ? – odpowiedź już znacie. Nie ma to znaczenia, wybieraj to, w czym czujesz się najlepiej.

Czas na zmiany …

Krawat — klasyczny model dodatku do stylizacji, najczęściej spotykany na szyi mężczyzn, jednak w dzisiejszych czasach, nawet i kobiet. Można go nosić w luźnej formie oraz zawiązać go różnymi metodami. Spotykane są najczęściej w jednolitych kolorach, podczas ważnych uroczystości, jednak WIELKIMI krokami wchodzą na salony krawaty w kratę, groszki lub kwiaty. Niestety, zdarza się to rzadko, z czym ubolewamy, ponieważ każdy z nas powinien należeć do odważnych. Sądzimy, że każdy powinien wyrażać siebie w stu procentach. Teraz pojawia się pytanie, czy Ty nie masz obawy do pokazania swojego stylu bez skrupułów? Jeśli tak to może czas to zmienić ?

krawat

Muszka — temat dość świeży, ponieważ przez długi okres była elementem zapomnianym przez większość ludzi. Została przyćmiona modą na stosowanie krawatów. Jednak od dłuższego czasu ponownie zadebiutowała na wybiegach światowej sławy projektantów i stała się totalnym hitem, Co lepsze !

Z racji, że ostatnimi czasy bardzo głośno jest na temat naszej planety, zanieczyszczeń i innych kwestiach związanych z dbaniem o nasze środowisko totalnym hitem stają się UWAGA ! DREWNIANE MUCHY.

Tak drodzy czytelnicy drewniane muszki.

Są spotykane w bardzo, ale to bardzo wielu kombinacjach. Tutaj twórcy dają się ponieść fantazji. Do produkcji tych cudeniek, są wykorzystywane lasery, którymi tworzy się przepiękne wzory. Dodatkowo taką kropką nad i są wstawki, które występują w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej oraz printach.

Drewniane muchy, z racji, że są wykonywane z naturalnego drewna, występują w wielu odcieniach drzewa, mają ciekawe faktury, mogą być klasyczne, proste, pofałdowane lub puste. Jeżeli szukasz czegoś szalonego możesz poratować się właśnie muszką drewnianą.

Naprawdę do wyboru, do koloru i co dla wielu najważniejsze ! EKO

Korzystając z okazji, jeżeli zaciekawiły Państwa drewniane muszki, możemy polecić sklep, w którym znajdziecie naprawdę wysokiej klasy dodatki dla Twojej garderoby.

Mowa tutaj o – www.muszkadrewniana.pl . Sklep cieszy się naprawdę bardzo przyjemną atmosferą, strona jest elegancka jak sam produkt, przy tym wszystkim właściciele sklepu gwarantują szybką dostawę oraz profesjonalną obsługą. Zawsze w razie pytań i wątpliwości, można skontaktować się z obsługą, bo to Oni rozwiążą każde nurtujące Państwa pytanie, doradzą i staną na uszach w momencie, kiedy będzie jakaś trudność z zakupem, bądź z samym wyborem produktu. 😊 Serdecznie pozdrawiamy z tego miejsca cały zespół i życzymy masy sukcesów w sprzedaży.

Drodzy czytelnicy, powoli będziemy zbliżać się do końca naszego wywodu na temat dylematów związanych z wyborem. Mamy nadzieję, że nasze porady się do czegoś Państwu przydadzą i sam artykuł natchnął Państwa do kierowania się wewnętrznym głosem serca. Zapamiętaj ! Nie liczy się to, co podoba się innym i to, co pozostali sądzą na dany temat. Liczy się to, co dla nas jest najważniejsze i jak my podchodzimy do pewnych kwestii. To my mamy czuć się swobodnie, luźno i wygodnie. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i do zobaczenia w kolejnym wpisie 😊

Polecamy: