Jak zmierzyć rozmiar rękawiczek męskich?

Pytanie, jak zmierzyć rozmiar rękawiczek męskich wraca do nas praktycznie co roku. Nikt z nas przecież nie chce wybierać i kupować cały czas nowej pary rękawiczek, zwłaszcza tych droższego typu.

Mężczyźni przeważnie przywiązują się do jednej pary rękawiczek skórzanych lub materiałowych. Tak już mamy, raz co sobie upodobamy, wymęczymy do ostatnich dni, czy to pasek, portfel, kurtkę 🙂 lub właśnie rękawiczki.

Okazyjna para na wyjścia zimowe jest u wszystkich standardem, nie mogą być przecież zniszczone. Ważnym elementem jest dopasowanie zamówionej pary do naszej dłoni, aby po włożeniu, jak najlepiej się ułożyła. Przecież to jak się czujemy w danym ubiorze, ma ogromny wpływ na nasze zachowanie.

Rynek obecnie posiada ogrom produktów do wyboru od tych produkowanych na miejscu po te ściągane z zagranicy. Odnośnie do jakości wrócimy w innym artykule.

Jak dobrać rozmiar rękawiczek

Przed całym procesem mierzenia swoich dłoni możecie się zastanawiać a co w takim przypadku z długością naszych palców. Przecież można przypuszczać, że mają jakieś znaczenie, okazuje się, iż znikome a różnice nie wpływają na rozmiar rękawiczek.

Jak zmierzyć obwód dłoni?

Cały proces zmierzenia jest dość prosty i szybki w realizacji. Wystarczy zmierzyć obwód dłoni na wysokości kostek, wyłączając kciuk. Dla ułatwienia przygotowaliśmy grafikę poniżej, skupić się trzeba na danych w tabeli rozmiarów, aby mieć pewność swojego wyboru. Oczywiście najlepiej szukać takich tabel na stronach producentów i sklepów, ponieważ każda partia może się różnić małymi wartościami.

jak zmierzyć rozmiar rekawiczek
  • rozmiar 6 lub inaczej XS to obwód dłoni od 15 do 17,5 cm / 6 do 6,5 cala
  • rozmiar 7 lub inaczej S to obwód dłoni od 18 do 19 cm/ 7 do 7,5 cala
  • rozmiar 8 lub inaczej M to obwód dłoni od 20 do 21,5 cm/ 8 do 8,5 cala
  • rozmiar 9 lub inaczej L to obwód dłoni 22,5 do 24 cm / 9 do 9,5 cala
  • rozmiar 10 lub inaczej XL to obwód dłoni 25 do 27 cm / 10 do 10,5 cala

Pomocne artykuły: